Tanév rendje

2018/2019-es tanév

 

1. A tanév rendje:

Szorgalmi idő:

  • első tanítási nap: szeptember 3. (hétfő)
  • utolsó tanítási nap: 9/Ny – 11. évfolyamon 2019. június 14. (péntek)
  • évfolyamon: 2019. május 2. (csütörtök)
  • az első félév vége: január 25-ig (péntek)

 

Tanítási szünetek:

őszi szünet őszi szünet 2018. október 29-től 2018. november 4-ig szünet előtti utolsó munkanap október 26. (péntek) szünet utáni első tanítási nap november 5. (hétfő)

téli szünet  téli szünet 2018. december 27-től 2019. január 2-ig szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. (péntek) szünet utáni első tanítási nap január 3. (csütörtök)

tavaszi szünet: tavaszi szünet 2019. április 18-tól 2019. április 23-ig szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. (szerda) szünet utáni első tanítási nap április 24. (szerda)

 

2. Tanítás nélküli munkanapok:

Tanítás nélküli munkanapok: 6+1 nap

 

CélDátumFelelős
OsztálykirándulásSzeptember 7.Huszárné Kádár Ibolya
Tanítás nélküli munkanapOktóber 20. SzalagavatóKobzos István
Pályaválasztási projektnapMárcius 9.Huszárné Kádár Ibolya
Tanítás nélküli munkanapJanuár 19. Központi felvételiNagy Andrea
Írásbeli érettségi (magyar)Május 6.Nagy Andrea
Írásbeli érettségi (matematika)Május 7.Nagy Andrea
DiáknapJúnius 14.Kobzos István

Összesen: 7 nap

 

3. Saját hatáskörben javasolt munkanap áthelyezés:

  • október 13-i munkanap áthelyezése október 20-ra: szalagavató
  • december 15-i munkanap áthelyezése január 19-re: központi írásbeli felvételi

 

4. Nevelőtestületi értekezletek:

  • augusztus 27. –      alakuló értekezlet
  • augusztus 29. –      csapatépítés a leveleki tónál
  • szeptember 18. –      nyitóértekezlet
  • november 13. –      nevelési értekezlet (POK keretében)
  • január 25. –      félévi osztályozó konferencia
  • február 5. –      félévi értekezlet
  • február 12-14. –      AJTP osztályértekezletek
  • március 12. –      nevelési értekezlet
  • május 3. –      évfolyam osztályozó értekezlete
  • június 13. –      tanév végi osztályozó értekezlet
  • június 28. –      tanévzáró értekezlet

 

5. Szülői értekezletek, fogadóórák:

  • szeptember 2. – szülői értekezlet a beköltöző diákok szüleinek
  • szeptember 11. – pályaválasztási szülői értekezlet
  • szeptember 25. – 16.00 – szülői választmány
    • 16.30 – szülői értekezlet
  • szeptember 26. – 10.00 – AJTP pályaválasztási szülői értekezlet
  • december 4. – 16.00 – végzős tanulók, szülők egyetemi felvételi tájékoztatója
    • 16.30 – fogadóóra
  • január 29. – 15.30 – szülői választmány
    • 16.00 – szülői értekezlet
    • 17.00 – fogadóóra
  • április 2. – 16.00 – emelt vagy közép fakt választó szülői értekezlet
    •  16.00 – fogadóóra

 

6. Nyolcadikos beiskolázás:

IdőpontEsemény
2018. 09. 11. 16.00Pályaválasztási fórum
2018. 09. 19. 8.00-12.00Nyílt nap
2018. 09. 26. 10.00-13.00AJTP tájékoztató és nyílt nap
2018. 12. 07Jelentkezés az írásbeli vizsgára
2018. 12. 11az AJTP pályázatok benyújtása
2019. 01. 19.10.00Kompetencia alapú központi írásbeli
2019. 01. 24. 14.00Pótfelvételi írásbeli vizsga
2019. 01. 23. 8.00-16.00Írásbeli dolgozatok megtekintése
2019. 02. 21. 14.00Haladó angol szóbeli meghallgatás
2019. 02. 25. 14.00Haladó angolos szóbeli pótnap
2019. 03. 21-22.Adatlap módosítása az általános iskolákban

A központi időpontokat a 13/2018. (VI. 14.) EMMI rendelet tartalmazza.

 

7. Érettségi időpontok:

2018. október – november

Írásbeli vizsgák:                         kezdőnap október 12. (péntek)

 utolsó nap október 29. (hétfő)

Szóbeli vizsgák:

emelt szint:                            november 8. (csütörtök) – november 12. (hétfő)
középszint:                             november 19. (hétfő) – november 23. (péntek)

 

  1. május – június

Írásbeli vizsgák:                     kezdőnap május 3. (péntek)

 utolsó nap május 24. (péntek)

Szóbeli vizsgák:

emelt szint                             június 5. (csütörtök) – június 13. (csütörtök)
középszint                              június 17. (hétfő) – június 28. (péntek)

 

8. Nemzetközi kapcsolatok:

  • szeptember 10-19. –     Látogatás Iserlohnba

 

9. Ünnepségek, megemlékezések:

  • szeptember 3. –     tanévnyitó ünnepség
  • október 4. –     ünnepi megemlékezés az Aradi vértanúkról
  • október 5. –     verébavató
  • október 19. –     1956-os megemlékezés filmvetítés keretében
  • október 20. –     szalagavató ünnepség
  • december 3-17. –     adventi gyertyagyújtás
  • december 16. –     AJTP családi karácsony
  • december 21. –     karácsonyi ünnepség
  • február 8. –     jótékonysági bál
  • február 23. –     emlékezés a kommunista diktatúra áldozataira
  • március 14. –     március 15-i megemlékezés
  • április 16. –     Holocaust áldozatainak emléknapja
  • április 27. –     iskolai ballagás
  • június 4. –     Nemzeti összetartozás napja
  • június 20. –     tanévzáró ünnepség

 

Projektzáró ünnepi rendezvények a Nyíregyházi Tankerületi Központtal és Nyíregyháza Megyei Jogú Várossal egyeztetett időpontban.

10. A tanórákon kívüli állandó elfoglaltságok:

  • hétfő: vezetőségi ülések, szakkörök, kilencedikesek felzárkóztató foglalkozása (A, B, Ny/D), kézilabda edzés, női torna edzés
  • kedd: nevelőtestületi, munkaközösségi értekezletek, szülői értekezletek, fogadóórák, szakkörök, röplabda edzés
  • szerda: szakkörök, kézilabda edzés, énekkar
  • csütörtök: foci edzés, szakkörök
  • péntek: kilencedikesek felzárkóztató foglalkozása (9. AJTP/C)

 

11. Időrendi tábla:

 IdőpontEseményFelelős
2018.augusztus 21-31.Az órarend összeállítása az iskolai tantárgyfelosztás alapjánNagy Andrea
augusztus 27.Alakuló értekezletHuszárné Kádár Ibolya
augusztus 27.Munka és tűzvédelmi képzésHuszárné Kádár Ibolya
augusztus 28.Különbözeti, osztályozó vizsgákKobzos István
augusztus 30-31.Munkaközösségi értekezletekMunkaközösség-vezetők
augusztus 30-szeptember 01.Verébtábor a Tiszavasvári úti kollégiumbanHuszárné Kádár Ibolya, Szűcs Róbert, Eszenyi Viktória, Kilencedikes osztályfőnökök
szeptember 2.Beköltözés a kollégiumokba, szülői értekezlet a beköltöző diákok szüleinekMáté Tóth Attila, Szűcs Róbert, Kollégiumi csoportvezetők
szeptember 3. 8.00Tanévnyitó ünnepség, első tanítási napHuszárné Kádár Ibolya
szeptember 5.Jelentkezés az őszi érettségire a kijelölt iskolákban (Csak szintemelő)
szeptember 6.Belépő évfolyamok mérése (anyanyelvi, matematikai kompetencia) elvégzése, Osztályfőnökök, a magyar nyelvi és matematika munkaközösség vezetői
szeptember 7.Osztálykirándulás (tanítás nélküli munkanap) Osztályfőnökök
szeptember 10.Munkatervek leadásaMunkaközösség-vezetők
szeptember 10.Tanmenetek feltöltése a google drive felületreSzaktanárok, Kobzos István
szeptember 11. 16.00Pályaválasztási szülői értekezletHuszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea
szeptember 14.SNI-s, BTMN-es kérelmek beadása, testnevelési mentességek kérelmek leadásaHuszárné Kádár Ibolya
szeptember 14.Záradékok bejegyzése, törzslapok leadása, 8. oszt. bizonyítványok záradékolása és kiadása aláírás ellenébenNagy Andrea, Munkaközösség-vezetők, Osztályfőnökök
szeptember 18. 14.00Nyitó értekezletHuszárné Kádár Ibolya
szeptember 19. 15.00Szociális bizottsági ülés osztályonkéntMáté Tóth Attila, Nagy Andrea
szeptember 19.
8.00-12.00
Nyílt nap a nyolcadikosok számáraKobzos István
szeptember 21.OKTV jelentkezés beadásaNagy Andrea
szeptember 25. 16.00Szülői választmány, Szülői értekezlet Huszárné Kádár Ibolya, Hlavnya Emese, Osztályfőnökök
szeptember 26.
10.00-13.00
AJTP beiskolázási szülői értekezlet,
Helye: Páter,
AJTP nyílt nap
Máté Tóth Attila, Nagy Andrea
szeptember 26.KRETA tájékoztatóKobzos István
szeptember 27. 18.00 Kutatók éjszakája Garai Miklós, Tündik Tamás, Sánta József, Siklódi-Baglyos Beáta
szeptember 28.Testnevelési besorolások elkészítéseTestnevelő tanárok
szeptember 28.OKTV jelentkezések rögzítéseNagy Andrea
október 4. 10.00Ünnepi megemlékezés az aradi vértanúkrólRészvétel a városi ünnepségenTörténelem munkaközösség
október 5.VerébavatóKobzos István, Eszenyi Viktória
október első heteA kollégiumi érdeklődési körök, iskolai szakkörök munkájának beindításaMáté Tóth Attila, Szűcs Róbert, Kobzos István
október 1-30.Az országos statisztikai adatgyűjtési program keretein belül a statisztika elkészítéseNagy Andrea
október 1. – november 30.Megyejárás – az AJTP beiskolázás elősegítése, tájékoztatók tartása az iskolákbanHuszárné Kádár Ibolya, Máté Tóth Attila, Nagy Andrea, Szűcs Róbert
október 12.Öregfiúk találkozóBartha Dénes
október 18.Szalagavató főpróba a tornaterembenKobzos István, végzős osztályfőnökök
október 19.1956-os emlékműsorKobzos István
október 20. szombatTanulmányi területek rögzítése a központi információs rendszerbeNagy Andrea
október 20. szombatSzalagavató 14 órától (tanítás nélküli munkanap)Kobzos István, Eszenyi Viktória, Végzős osztályfőnökök
október 26.Szünet előtti utolsó tanítási nap
október 30-igA felvételi tájékoztató közzététele a közoktatás információs rendszerébenNagy Andrea
október 31-igMesterprogramok végrehajtásának ellenőrzéseHuszárné Kádár Ibolya, munkaközösség-vezetők
október 29-november 2.Őszi szünet
november 5.Szünet utáni első tanítási nap
november – decemberOKTV I. forduló a kiírás 7. sz. melléklete szerintNagy Andrea
november 9.A Magyar Tudomány napjaEszenyi Viktória, Sipos László
november 10.Szakmai anyagigények összegyűjtése és jelzése a Nyíregyházi Tankerületi KözpontnakMerkószki Csilla, munkaközösség-vezetők
november 10.Tanítási nap (szombati tanítási nap) hétfői munkarend szerint
november 13.Nevelési értekezletHuszárné Kádár Ibolya
november 15.Ingyenes tankönyvigénylésre jelentkezés (felmérés)Osztályfőnökök, Sipos László
november 25.Az országos mérés-értékeléshez szükséges adatok beküldése az Oktatási Hivatalhoz.Nagy Andrea
november 25.A 2019-es minősítési tervben szereplők portfóliójának feltöltéseÉrintett pedagógusok
november 30-igAz igényfelmérés alapján az iskolai tankönyvtámogatás rendjéről az igazgató tájékoztatja ×          a nevelőtestületet, ×          a szülői szervezetet, ×          a diákönkormányzatot.Huszárné Kádár Ibolya
december 1.Nyelvi projektnap (szombati tanítási nap), tanítási napNyelvi munkaközösségek: Boros Krisztina, Figuláné Chriszt Gabriella
december 3-17.Adventi hétfők, gyertyagyújtás, karácsonyi dekorációVarga Ildikó, Kanyuk János Szabolcsné
december 4. 16 órátólVégzős tanulók, szülők felvételi tájékoztatója Huszárné Kádár Ibolya
december 4. 16.30-19.00FogadóóraHuszárné Kádár Ibolya
december 6.Mikulás ünnepség mindkét kollégiumbanMáté Tóth Attila, Szűcs Róbert
december 6.Mikulás ünnepség a gimnáziumbanEszenyi Viktória
december 7.Valamennyi 8. osztályos tanuló jelentkezésének határideje a központi írásbeli felvételire.Nagy Andrea
december 11.AJTP pályázat benyújtásaNagy Andrea
december 14.Jelentkezés a januári osztályozó vizsgákraKobzos István, Osztályfőnökök
december 16.Karácsonyi ünnepség az iskolában (a 9. AJTP/C oszt. tanulók szüleinek fogadása) Váradi Hajnalka, Bodnár Zoltán
december 21.Karácsonyi ünnepség az iskolában A szünet előtti utolsó tanítási napVáradi Hajnalka, Bodnár Zoltán
december 27. – január 02.Téli szünet
2019.január 3.Téli szünet utáni első tanítási nap
január 9. – április 27.A tanulók fizikai állapotának mérése. (NETFIT)Szabóné Kovács Gyöngyi, Testnevelők
január 15-17.OsztályozóvizsgákKobzos István, Munkaközösség-vezetők
január 18-20.AJTP felvételi eljárásNagy Andrea, Máté Tóth Attila, Szűcs Róbert
január 19. 10.00Központi írásbeli a nyolcadikosok számára (tanítás nélküli munkanap)Huszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea, Kobzos István
január 23.A Magyar Kultúra napjaSipos László
január 23. 8.00-16.00A felvételi dolgozatok megtekintéseNagy Andrea, Kobzos István, Munkaközösség-vezetők
január 24. 14.00Központi írásbeli pótnapja, AJTP pótnapNagy Andrea
január 25.Első félév utolsó napja, osztályozó konferenciaHuszárné Kádár Ibolya
január 29. 16.00Szülői értekezletOsztályfőnökök, Huszárné Kádár Ibolya
január 29. 17.00Fogadóóra Osztályfőnökök, Huszárné Kádár Ibolya
január 29. 15.30Szülői választmányi ülésOsztályfőnökök, Huszárné Kádár Ibolya
február 1.Félévi értesítők kiadásaOsztályfőnökök
február 5.Félévi értekezletHuszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea, Kobzos István, Máté Tóth Attila, Szűcs Róbert
február 6.AJTP Szociális bizottsági ülés osztályonkéntMáté Tóth Attila, Nagy Andrea, Csoportvezetők
február 7.Nyolcadikosok értesítése az írásbeli eredményérőlNagy Andrea
február 8.AJTP-be jelentkező tanulók értesítése az írásbeli eredményéről, AJTP teljesítményrőlNagy Andrea
február 8.Jótékonysági bálKobzos István
február 12-14.AJTP osztályértekezletekNagy Andrea, Máté Tóth Attila
február 15.Jelentkezés az érettségi vizsgára, Egyetemi jelentkezések beadásaOsztályfőnökök
február 18.Nyolcadikos jelentkezési lapok beérkezéseNagy Andrea
február 21. 14.00Haladó angol felvételi - szóbeliErdei Anikó, Nagy Andrea, Kobzos István
február 23.Emlékezés a kommunista diktatúra áldozatairaSárga Tamás
február 25. 14.00Pótnap (szóbeli felvételi) 8-os tanulóknak haladó angolbólNagy Andrea
február 28.Tankönyvrendelés leadásaSipos László
február 25-március 1Pénz 7Hlavnya Emese, Huszárné Kádár Ibolya, Tisza Zsuzsanna
márc. 9. (szombat)Pályaorientációs projektnap, (tanítás nélküli munkanap)Hlavnya Emese, Huszárné Kádár Ibolya
március 12.Nevelési értekezletHuszárné Kádár Ibolya
március 14. 10.00Március 15-i megemlékezésMikóné Sári Bernadett
március 15.Részvétel a városi ünnepségen
március 15.Pedagógus továbbképzési terv elkészítéseHuszárné Kádár Ibolya
március 18.Ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozásaNagy Andrea
március 20.EgészségnapTolnainé Szikszay Valéria
március 29.Jelentkezés az áprilisi osztályozóvizsgákraKobzos István
április 2.
16.00-18.30
Emelt vagy közép faktválasztó szülői értekezletHuszárné Kádár Ibolya
április 2.
16.00-18.30
FogadóóraOsztályfőnökök
április 8-11.Osztályozó vizsgák az előrehozott érettségire jelentkezők számáraKobzos István, Munkaközösség-vezetők
április 8-12.Digitális témahétGergelyné Pivarnyik Rita
április 11.A Magyar Költészet napjaEszenyi Viktória, Sipos László
április 12.Választható fakultációk közzétételeHuszárné Kádár Ibolya
április 12.Az ideiglenes felvételi jegyzék megküldése a HivatalnakNagy Andrea
április 16.Holocaust áldozatainak emléknapja alkalmából szervezett megemlékezésSárga Tamás
április 18-április 23.Tavaszi szünet
április 26.NETFIT rendszer lezárásaTestnevelők
április 27.BallagásKobzos István, Petrik Zoltánné
április 29. 18.00SzerenádEszenyi Viktória, Kobzos István
április 30-igÁltalános iskolás tanulók értesítése a felvételi vizsgák eredményéről (KIFIR)Nagy Andrea
április 30.Jelentkezés a 2019-es kötelező minősítő eljárásokraÉrintett pedagógusok
május 2. 16.00Kollégiumi ballagásMáté Tóth Attila
május 2. (csütörtök)Végzősök utolsó tanítási napja Huszárné Kádár Ibolya
május 2.Végzős osztályok Huszárné Kádár Ibolya
május 3. (péntek)Osztályozó konferencia
május 6-24. Érettségi írásbeli vizsgák a tanév rendjének megfelelőenHuszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea, Kobzos István
május 6-7.Tanítás nélküli munkanapok: magyar, matematika írásbeli érettségiHuszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea, Kobzos István
május 8.Történelem írásbeli érettségi, délután tanítási nap Nagy Andrea
május 9.DiákközgyűlésHuszárné Kádár Ibolya, Eszenyi Viktória
május 17.Jelentkezés emelt szintű felkészítésre a 10. évfolyamonOsztályfőnökök
május 29.a 10. osztályokban alapkészséget vizsgáló országos mérésPalotás Károly, Nagy Andrea, az érintett osztályfőnökök
június 1.SNI-s tanulók felülvizsgálata, jelentés küldése a bizottságoknakHuszárné Kádár Ibolya
június 3.Pedagógus nap, nyugdíjas találkozóHuszárné Kádár Ibolya
június 4.A Nemzeti Összetartozás NapjaTörténelem munkaközösség, Sárga Tamás
június 4.Részvétel a városi ünnepségen
június 5-13.Emelt szintű szóbeli érettségi a tanév rendjének megfelelően Huszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea
június 7-igJelentkezés az augusztusi osztályozó vizsgáraOsztályfőnökök
június 13. 14.00Osztályozó értekezletHuszárné Kádár Ibolya
június 14.Diáknap-tanítás nélküli munkanap, utolsó tanítási napEszenyi Viktória
június 17-28.Középszintű érettségi szóbelikHuszárné Kádár Ibolya, Nagy Andrea, Kobzos István
június 15-30.Szertárak rendezése, munkaközösségi beszámolók összeállításaMunkaközösség-vezetők
június 20.Tanévzáró ünnepségHuszárné Kádár Ibolya, Kobzos István, Soós Noémi
június 21. 8.00-12.00BeiratkozásNagy Andrea, Osztályfőnökök
június 28.Tanévzáró értekezletHuszárné Kádár Ibolya